Aktualności

Aktualności (62)

24 października 2019 roku w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie odbył się powiatowy etap Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. W zmaganiach brali udział uczniowie trzech augustowskich szkół średnich (ACE, II LO, I LO). Z przyjemnością informujemy, że pierwsze miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły - Julia Marinicz z klasy I AP! Opiekunem Julii jest pani Elżbieta Sturgulewska. Zdjęcia dzięki uprzejmości pani Klaudii Kwiecień.

Drodzy Maturzyści II LO!
Uroczysty odbiór świadectw dojrzałości i aneksów odbędzie się 11 sierpnia 2020 r.,
w następujących godzinach:
11.00 – klasa IIIa;
12.00 – klasa IIIb;
13.00 – klasa IIIc
Miejsce: II LO, sala nr 3, parter.
Wszystkich obowiązują zasady bezpieczeństwa: maski, dystans społeczny, dezynfekcja rąk po wejściu do szkoły; absolwentów proszę o podkreślenie ważności tej chwili stosownym strojem.
W przypadku, gdy świadectwa/aneksy odbiera osoba upoważniona – upoważnienie musi zawierać imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego osoby, która ma w zastępstwie odebrać wasze dokumenty. Świadectwa/aneksy można odebrać w innym terminie (po 11 sierpnia) w sekretariacie szkoły.
Do zobaczenia, Barbara Koronkiewicz

W piątek (26 czerwca) uczniowie klas pierwszych i drugich zakończyli kolejny rok szkolny. W nieco innych, ze względu na trwającą pandemię, ale nie mniej uroczystych okolicznościach otrzymali świadectwa promocyjne, wielu zostało także uhonorowanych nagrodami.

Pani dyrektor Barbara Koronkiewicz podsumowała wyniki edukacyjne, jak również nagrodziła wyróżniających się uczniów. Nie ukrywała swojej dumy z faktu, iż 70,5 % uczniów klas pierwszych i drugich osiągnęło średnią ocen z przedziału 4,00 – 6,00, a wielu z nich otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Z radością poinformowała także, iż dwie uczennice – Julia Marinicz z klasy IaP oraz Katarzyna Zaniewska z klasy II b – zostały wytypowane do stypendium Prezesa Rady Ministrów, zaś dwie kolejne – Klaudia Kuczyńska z klasy IbP oraz Anna Gorajewska z klasy II a – do stypendium Starosty Augustowskiego za wyniki w nauce.

Wszystkim pogratulowała osiągniętych wyników oraz wielu sukcesów w różnorodnych konkursach. Podziękowała również kadrze pedagogicznej za sumienną, rzetelną pracę, jak również rodzicom za wspieranie szkoły.  Życzyła całej społeczności udanego i bezpiecznego odpoczynku oraz powrotu do szkoły (już w normalnych warunkach) we wrześniu. Prowadzący uroczystość, Patrycja Makowska oraz Michał Milanowski z klasy II a – życzyli z kolei wiele uśmiechu, radości, słońca, pogody ducha i dobrego wykorzystania czasu wakacji na regenerację sił i „ładowanie akumulatorów”.

Do zobaczenia we wrześniu!

koniec roku 2019 2020

DWIE FINALISTKI Z II LO

Przepełnieni radością informujemy, że Karolina Kuryło i Gabriela M. Kleczkowska (uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie z klas IIIc oraz IIIa) uzyskały tytuły finalistek L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Dziewczyny w marcu udanie reprezentowały Augustów w etapie okręgowym OLiJP, który zorganizowano na Uniwersytecie w Białymstoku, decyzją Komitetu Głównego zostały zakwalifikowane do finału L OLiJP. Z powodu epidemii zawody centralne odwołano, wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom do zawodów centralnych przyznano tytuły finalistów, nasze dwie uczennice znalazły się w tym elitarnym gronie.

Karolina i Gabriela dzięki uzyskanym tytułom zostały zwolnione z egzaminu maturalnego z języka polskiego (uczennice uzyskały tym samym 100% punktów ze wszystkich poziomów tego egzaminu). Ponadto uczennice w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia wyższe będą traktowane w szczególny sposób, to znaczy otrzymają dodatkowe punkty, które dadzą pewność, że dostaną się na wymarzone kierunki prestiżowych uczelni. Naszym Dziewczynom serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy, że reprezentowały II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie! Życzymy Wam, Karolino i Gabrysiu, dalszych naukowych sukcesów! Będziemy za Wami tęsknić!

Uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie.

Gabrysia Karolina

II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie serdecznie dziękuje dyrektorowi Augustowskiego Centrum Edukacyjnego za nominację!
Meldujemy, że w piątek 26 czerwca zadanie zostało wykonane!

Jest nam niezmiernie miło, że naszym wspólnym działaniem możemy wesprzeć szczytny cel!

Pieniądze zebrane podczas naszej akcji pragniemy przekazać Hani Poczobut z Ełku!

Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia i siły w tej nierównej walce z okrutną chorobą!
Licytacje dla Hani Poczobut #teamhani

Zachęcamy wszystkich do dokonania wpłaty na leczenie Hani pod linkiem:
https://www.siepomaga.pl/hania…

Każdy grosz jest na wagę złota!

Do akcji nominujemy:
1. III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży
2. XI Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku
3. Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku

Powodzenia! ;)

Film został zrealizowany przez: Foto-Bajka.pl USŁUGI FOTOGRAFII PROFESJONALNEJ Michał Żabiliński oraz Sebastian Czajkowski MOVIE Studio .
Dziękujemy!!

Zapraszamy do obejrzenia listy przebojów II LO, którą zaprezentowali Uczniowie naszej szkoły! Dołącz do nas!

Za poświęcony czas i pracę z całego serca dziękujemy Julii i i Maćkowi Godlewskim, grupie teatralno-kabaretowej Antrakt oraz klasie 1bP.

*W teledysku zacytowano następujące utwory:
1. Filip Lato & Sound'n'Grace – "100"
2. Viki Gabor, Kayah - "Ramię w ramię"
3. GOLEC uORKIESTRA & GROMEE feat. BEDOES - "Górą ty"
4. Roksana Węgiel – "Żyj"
5. Sanah - "Szampan"
6. Akcent - "Mercedesy wiozą nas"
7. Sanah - Królowa dram
8. Ania Dabrowska - "Z tobą nie umiem wygrać"
9. Lady Pank- "Mniej niż zero"
10. Ania Dabrowska - "Porady na zdrady"
11. Natalia Nykiel – Kokosanki
12. Sarsa - "Zakryj"
13. AniKa Dąbrowska - "Małe skrzydła"
14. Taylor Swift - "Shake It off"
15. Męskie Granie Orkiestra 2019 (Nosowska, Igo, Organek, Zalewski) - "Sobie i wam"

Wraz z uruchamianiem od 18 maja placówek oświatowych Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Zdrowia podjęli decyzję o wsparciu szkół i placówek edukacyjnych w zakresie dodatkowych środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się i możliwością zakażenia się koronawirusem – dyrektorzy szkół mieli możliwość złożenia wniosku o dyspensery i płyn do dezynfekcji.

23 czerwca automatyczna stacja dezynfekująca wraz ze środkiem do dezynfekcji została dostarczona i zamontowana w II Licem Ogólnokształcącym w Augustowie.

Automatyczne dyspensery przekazywane są na bezpłatne użytkowanie na 18 miesięcy, objęte są gwarancją i serwisem producenta. Po tym czasie po stronie szkoły pozostaje kwestia ewentualnej dalszej współpracy w zakresie użytkowania dyspensera. Użyczającym jest Polfa Tarchomin S.A.

By uzyskać stację dezynfekującą, dyrektor szkoły wypełniał prosty wniosek.

Stacje dezynfekujące wraz ze środkiem do dezynfekcji są dostarczane do szkół i montowane w nich bezpłatnie.

II Liceum Ogólnokształcące jest dobrze wyposażone w środki i urządzenia do dezynfekcji (przy głównych wejściach do szkoły są umieszczone dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk), a automatyczna stacja do dezynfekcji zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa użytkowników placówki.

dezynfekcja 2

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w II LO odbędzie się 26 czerwca (piątek) z podziałem na tury:

IabcP – godz. 9.30;

IabcG – godz. 10.30;

IIabc – godz. 11.30.

Miejsce – stadion szkolny.

Drodzy Uczniowie, zapraszam serdecznie.

(Przypominam o przestrzeganiu obowiązujących zasad bezpieczeństwa: maski i dystans społeczny).

Do zobaczenia, Barbara Koronkiewicz

Dni z II LO - zaproszenie

Zapraszamy serdecznie ÓSMOKLASISTÓW i ich bliskich do udziału w Dniach z II LO: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek (22.06. – 25.06.) w godz. 12.00 – 14.00.

To doskonała okazja, by zobaczyć przestrzeń szkoły, porozmawiać z uczniami (i nauczycielami) oraz posłuchać o tym, co ciekawego dzieje się w roku szkolnym w II LO.

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie

Inną formą pozyskania informacji o II LO jest live czat na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy

Drodzy Uczniowie,

Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem konsultacji, który dostępny jest w załączniku poniżej.

Dyrektor II LO w Augustowie

Harmonogram konsultacji

Strona 1 z 5