Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/2021

Chyba jeszcze nigdy inauguracja roku szkolnego nie dostarczyła tyle radości, tak młodzieży, jak i nauczycielom, jak 1 września 2020 roku! Okazało się, że po niemal pięciu miesiącach rozbratu ze szkołą znowu można było do niej powrócić, spotkać się z kolegami i koleżankami, zobaczyć uśmiechnięte twarze stęsknionych i życzliwych ludzi. Tak też było w naszym Liceum. Może nie wszystko mogło jeszcze odbyć się tak jak co roku, ale o godz. 9.15 aula szkoły rozbrzmiewała gwarem podekscytowanych uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają swoją edukację w II LO. Swojej radości ze spotkania nie kryła także pani dyrektor Barbara Koronkiewicz, która przywitała serdecznie najmłodszych licealistów, zaś pozostałe klasy odwiedziła podczas ich spotkań z wychowawcami w salach. Zapewniła o swojej tęsknocie za młodzieżą. Prowadzący uroczystość – Katarzyna Zaniewska z III b oraz Łukasz Olszewski z III a – życzyli młodszym koleżankom i kolegom realizacji pasji, uporu w dążeniu do celu oraz osiągania samych sukcesów. Jako swoiste motto na nową drogę przypomnieli słowa poematu „Dezyderata”: „Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy. O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie bądź na dobrej stopie ze wszystkimi. Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoja opowieść. Unikaj głośnych i napastliwych - są udręką ducha. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, bowiem zawsze znajdziesz lepszych i gorszych od siebie”.

1 września, a więc w rocznicę wybuchu II wojny światowej, nie sposób było nie wspomnieć o tych, dzięki którym możemy żyć w wolnym i bezpiecznym kraju. Delegacje uczniowskie zapaliły znicze w miejscach pamięci znajdujących się na terenie szkoły: pod Dębem Wolności oraz Pomnikiem Ofiar Katynia.

Kończąc spotkanie, dyrektor szkoły życzyła całej społeczności II LO przede wszystkim zdrowia. Nie ukrywała też, że liczy, iż uda się bez problemów przepracować cały rok szkolny w bezpiecznych warunkach.

poczatek roku