Sprzątanie świata - Polska 2020

Jak uczniowie II LO posprzątali świat...

W piątek, 18 września 2020 roku, wzięliśmy udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2020”. Po trzeciej lekcji klasy pierwsze wraz z wychowawcami wyruszyły do lasu, który rozciąga się za augustowskim szpitalem. Uczniowie oraz nauczyciele zostali wyposażeni w rękawice ochronne oraz ogromne, foliowe worki, za które dziękujemy Urzędowi Miasta w Augustowie. Mieliśmy sporo do zrobienia, gdyż obszar, który zamierzaliśmy uprzątnąć, był naprawdę rozległy. A że w jedności siła... Efekty były imponujące. Zebraliśmy kilkaset kilogramów śmieci! To jest trudne do pojęcia, co ludzie wyrzucają do lasu - papiery, opony samochodowe, butelki, pobite okna, garnki, palety(!), opakowania plastikowe... Koszmar, a podobno mieszkamy na terenie przez człowieka nieskażonym... W piątek trudno nam było w to uwierzyć.

Pobliski las jest dziś już czysty, przyczepa śmieci, którą zebraliśmy, pojechała w odpowiednie dla niej miejsce – do sortowni oraz na wysypisko, ale jak długo będzie czysto, zależy tylko od nas!

sprzatanie swiata