Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer17414/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 763

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Najpierw społeczność naszego liceum wzięła udział w mszy świętej, by następnie – po raz pierwszy po wakacjach – spotkać się na dziedzińcu szkoły i uczestniczyć w oficjalnej inauguracji. Nie zapomnieliśmy oczywiście o przypadającej dzień wcześniej osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć wszystkich walczących i poległych uczciliśmy minutą ciszy, zapaliliśmy także znicze w miejscach pamięci znajdujących się na terenie naszej szkoły: pod Dębem Wolności, pod pomnikiem ofiar Katynia, jak również pod pamiątkową tablicą poświęconą profesorom i wychowankom Państwowego Seminarium Gimnazjum i Liceum im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie, którzy oddali życie za ojczyznę.

Prowadzący akademię, Julia Kopiczko z klasy III c oraz Marcin Baranowski z klasy III a, powitali wszystkich zgromadzonych, przede wszystkim zaś najmłodszych, czyli uczniów klas pierwszych. Zaproponowali, by w nowym roku szkolnym wszyscy kierowali się pięknymi refleksjami zawartymi w poemacie „Dezyderata: „Niech twoje osiągnięcia zarówno jak plany będą dla Ciebie źródłem radości. Wykonaj swą pracę z sercem – jakakolwiek byłaby skromna, ją jedynie posiadasz w zmiennych kolejach losu. (…) Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia. Ani też nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa. (…) Rozwijaj siłę ducha, aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu. Obok zdrowej dyscypliny bądź dla siebie łagodny. Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy, masz prawo być tutaj. (…) Tak więc żyj w zgodzie z Bogiem, czymkolwiek On ci się wydaje, czymkolwiek się trudzisz i jakiekolwiek są twoje pragnienia, w zgiełkliwym pomieszaniu życia zachowaj spokój ze swą duszą. Przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat. Bądź pogodny. Dąż do szczęścia.”

Pani Barbara Koronkiewicz, Dyrektor szkoły, wyraziła swoją radość z powodu tego, iż tak wiele osób wybrało II LO jako szkołę, w której chce się rozwijać. Podziękowała za to zaufanie zarówno uczniom, jak i rodzicom. Obiecała, że nie zostanie ono zawiedzione, a wszelkie inicjatywy uczniowskie będą w nowym roku szkolnym szczególnie mile widziane i wcielane w życie. Radzie pedagogicznej z kolei podziękowała za wsparcie i ciężką pracę wkładaną w rozwój młodych ludzi.

Na zakończenie prowadzący życzyli swoim koleżankom i kolegom, by  patrzyli w przyszłość z optymizmem, byli pełni radości, czerpali energię do pracy z wakacyjnych przygód oraz pamiętali, że: „Im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości – o tyle będziemy mądrzejsi…”. Wszystkim zaś, by podążali za marzeniami, mieli siły do pokonywania trudności na drodze do celu oraz nieugiętej postawy w dążeniu do źródła.

          Dodać należy, iż inaugurację uświetnił znakomity duet naszych artystów – Wiktoria Dębska oraz Krzysztof Pużyński z klasy II a, którzy w brawurowy sposób wykonali hity „Wehikuł czasu” zespołu Dżem oraz „Zanim pójdę” grupy Happysad. Osobne podziękowania należą się Panu Zbigniewowi Dębskiemu, który zajął się nagłośnieniem imprezy.

previous arrow
next arrow
Slider

Zdjęcia: Maciej Godlewski (klasa III b)


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer17414/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248