Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer17414/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 763

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Najpierw społeczność naszego liceum wzięła udział w mszy świętej, by następnie – po raz pierwszy po wakacjach – spotkać się na dziedzińcu szkoły i uczestniczyć w oficjalnej inauguracji. Nie zapomnieliśmy oczywiście o przypadającej dzień wcześniej osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć wszystkich walczących i poległych uczciliśmy minutą ciszy, zapaliliśmy także znicze w miejscach pamięci znajdujących się na terenie naszej szkoły: pod Dębem Wolności, pod pomnikiem ofiar Katynia, jak również pod pamiątkową tablicą poświęconą profesorom i wychowankom Państwowego Seminarium Gimnazjum i Liceum im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie, którzy oddali życie za ojczyznę.

Prowadzący akademię, Julia Kopiczko z klasy III c oraz Marcin Baranowski z klasy III a, powitali wszystkich zgromadzonych, przede wszystkim zaś najmłodszych, czyli uczniów klas pierwszych. Zaproponowali, by w nowym roku szkolnym wszyscy kierowali się pięknymi refleksjami zawartymi w poemacie „Dezyderata: „Niech twoje osiągnięcia zarówno jak plany będą dla Ciebie źródłem radości. Wykonaj swą pracę z sercem – jakakolwiek byłaby skromna, ją jedynie posiadasz w zmiennych kolejach losu. (…) Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia. Ani też nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa. (…) Rozwijaj siłę ducha, aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu. Obok zdrowej dyscypliny bądź dla siebie łagodny. Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy, masz prawo być tutaj. (…) Tak więc żyj w zgodzie z Bogiem, czymkolwiek On ci się wydaje, czymkolwiek się trudzisz i jakiekolwiek są twoje pragnienia, w zgiełkliwym pomieszaniu życia zachowaj spokój ze swą duszą. Przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat. Bądź pogodny. Dąż do szczęścia.”

Pani Barbara Koronkiewicz, Dyrektor szkoły, wyraziła swoją radość z powodu tego, iż tak wiele osób wybrało II LO jako szkołę, w której chce się rozwijać. Podziękowała za to zaufanie zarówno uczniom, jak i rodzicom. Obiecała, że nie zostanie ono zawiedzione, a wszelkie inicjatywy uczniowskie będą w nowym roku szkolnym szczególnie mile widziane i wcielane w życie. Radzie pedagogicznej z kolei podziękowała za wsparcie i ciężką pracę wkładaną w rozwój młodych ludzi.

Na zakończenie prowadzący życzyli swoim koleżankom i kolegom, by  patrzyli w przyszłość z optymizmem, byli pełni radości, czerpali energię do pracy z wakacyjnych przygód oraz pamiętali, że: „Im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości – o tyle będziemy mądrzejsi…”. Wszystkim zaś, by podążali za marzeniami, mieli siły do pokonywania trudności na drodze do celu oraz nieugiętej postawy w dążeniu do źródła.

Dodać należy, iż inaugurację uświetnił znakomity duet naszych artystów – Wiktoria Dębska oraz Krzysztof Pużyński z klasy II a, którzy w brawurowy sposób wykonali hity „Wehikuł czasu” zespołu Dżem oraz „Zanim pójdę” grupy Happysad. Osobne podziękowania należą się Panu Zbigniewowi Dębskiemu, który zajął się nagłośnieniem imprezy.

Zdjęcia: Maciej Godlewski (klasa III b)

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer17414/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248