Nasi recytatorzy najlepsi w regionie!

15 marca 2019 r. w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” w Olecku odbył się XV Regionalny Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”. W wyniku eliminacji powiatowych, które odbyły się 5 marca 2019 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie, wyłoniono 11 recytatorów, którzy reprezentowali powiat augustowski na etapie regionalnym konkursu.

Miło jest nam poinformować, iż młodzi artyści z Augustowa zajęli pierwsze miejsca we wszystkich czterech kategoriach konkursowych! W dwóch najstarszych zaś triumfowali uczniowie naszej Szkoły! I tak w kategorii III (uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych) zwycięzcą został Mateusz Olszewski z klasy I c (opiekun artystyczny: Dorota Prokop), w którego wykonaniu publiczność usłyszała utwory Krzysztofa Szatrawskiego „locus solus” oraz Tobiasza Stullicha „Jesień”. Mateusz otrzymał także Nagrodę Specjalną Burmistrza Olecka za najciekawszą interpretację wiersza Krzysztofa Dariusza Szatrawskiego. Wśród najstarszych uczestników zmagań bezkonkurencyjny okazał się Dawid Sujata z klasy III b (opiekun artystyczny: Tomasz Choroszewski), który zaprezentował teksty Krzysztofa Szatrawskiego „locus solus” oraz Marii Zientary-Malewskiej „Drewniany Polak”. Dawid zdobył także Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego dla najlepszego recytatora XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”. II miejsce zajął Mateusz Rusiłowski z klasy III d (opiekun artystyczny: Dorota Prokop), który dokonał interpretacji wierszy Michała Kajki „Dom rodzinny” oraz Krzysztofa Szatrawskiego „kierowaliśmy się ku brzegom”. Wyróżnienie zaś trafiło do rąk Julii Kopiczko z klasy II c (opiekun artystyczny: Tomasz Choroszewski), w której wykonaniu można było usłyszeć wiersze Krzysztofa Szatrawskiego „doświadczenia metafizyczne” oraz Wojciecha Kętrzyńskiego „W ojczystym kraju”.

Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym oraz ich opiekunom! Życzmy dalszych sukcesów!