Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer17414/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 763

II Augustowski Dzień Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi

21 marca 2019 roku w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie odbył się niezwykły koncert z okazji II Augustowskiego Dnia Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi oraz Światowego Dnia Zespołu Downa. Nie mogło na nim oczywiście zabraknąć także przedstawicieli naszej Szkoły. Była to odpowiedź pani dyrektor Barbary Koronkiewicz na hasło organizatorów „Bądźmy razem”. Niezwykła grupa młodzieży, zachęcona przez wicedyrektora szkoły, Tomasza Choroszewskiego, włączyła się w piękne, wzruszające i niesamowicie rodzinne obchody święta wspaniałych Ludzi, którzy żyją tuż obok nas. Atmosfera była przepełniona ciepłem, serdecznością i fantastyczną empatią, która udzielała się absolutnie wszystkim. Pokazaliśmy, że wszyscy jesteśmy równi i tak samo wyjątkowi.

Na zaproszenie odpowiedzieli nasi wspaniali artyści: Julia Milanowska (III a, śpiew), Marcelina Czyżewska (III a, śpiew), Karolina Bućwińska (III b, gitara basowa), Bartosz Łosiński (III c, śpiew), Krzysztof Pużyński (I a, gitara), Kacper Jonik (I c, cajon) oraz (gościnnie) Maciej Hołubowicz z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego (gitara). W ich wykonaniu można było usłyszeć: „Kołysankę dla okruszka” z repertuaru Seweryna Krajewskiego (Bartosz Łosiński oraz Krzysztof Pużyński), „Shallow” Lady Gagi (Julia Milanowska + zespół), „Lovely” Billie Eilish (Marcelina Czyżewska + zespół), „Lecę tam” Kasi Popowskiej (Julia, Marcelina + zespół) oraz „Nic więcej” Kwiatu Jabłoni (Julia, Marcelina + zespół). Jako wolontariusze pracowali także: Tomasz Ossowski z klasy I b oraz Mateusz Olszewski z klasy I c.

Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i zaangażowali się w obchody tego niezwykłego wydarzenia. Chyba każdy z nas stał się dzięki temu trochę lepszy, wrażliwszy i bardziej otwarty na innych.

Pod tym linkiem znajdziecie teledysk, który powstał z okazji II Augustowskiego Dnia Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi: https://www.youtube.com/watch?v=Fa_jKlzzZJ4&feature=youtu.be.

Naprawdę warto obejrzeć!

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer17414/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248