Wycieczka do Sejmu RP

2 grudnia br. klasa IcP udała się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyprawy było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz spotkanie z parlamentarzystami. Po otrzymaniu przepustek i przejściu przez sejmowe bramki zostaliśmy  powitani przez Posła RP, pana Stefana Krajewskiego oraz panią przewodnik, która oprowadziła nas po budynku Sejmu. Na samym początku mogliśmy obejrzeć makietę budynków sejmowych oraz zapoznać się z historią polskiego parlamentu. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak sala obrad. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie siedzą poszczególne kluby oraz najważniejsze osoby parlamentu, jak wygląda codzienna praca posłów oraz ich udział w wielu komisjach. Pani przewodnik z zadowoleniem stwierdziła, ze nasi uczniowie są dobrze zorientowani w kwestiach struktury i funkcji parlamentu oraz trójpodziału władzy, bowiem bezbłędnie odpowiadali na zadawane im pytania. Podczas dalszego zwiedzania uczniowie mogli zasiąść w fotelu wicemarszałka, poznać miejsce przebywania dziennikarzy oraz zrobić zdjęcie przy wejściu do Senatu czy też, na często oglądanych w telewizji, sejmowych schodach. Po zjedzonym w towarzystwie pana posła obiedzie w restauracji sejmowej udaliśmy się w drogę powrotną.

Sejm 1

Sejm 2