W dniach od 15 do 18 października odbyła się wycieczka dofinansowana w ramach przedsięwzięcia „Podróże z klasą”, w której uczestniczyli uczniowie klas: 2A, 2C i 2D.
O godzinie 3:00 wyruszyliśmy w podróż na Dolny Śląsk. Nasz wyjazd zorganizowała firma Masuria Travel z Ełku. Na szczególne uznanie zasługuje profesjonalizm i poczucie humoru towarzyszących nam kierowców oraz pilota. Przez cały pobyt sprzyjała nam niezwykle ciepła i pogodna aura.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Zwiedziliśmy podziemne korytarze i komory z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem o wysokości 8 m. Poznaliśmy zasady działania urządzeń, które wspomagały pracę górników. Skorzystaliśmy z wielu atrakcji, m.in. ze zjeżdżalni oraz przejażdżki kolejką.
Wieczorem zakwaterowaliśmy się w pensjonacie „Lissa” w Łężycach. Pyszne i urozmaicone jedzonko uprzyjemniało nasz pobyt, a miła obsługa dopełniła całości.
Drugiego dnia wyruszyliśmy szlakiem turystycznym na Błędne Skały oraz Szczeliniec Wielki. Przeciskaliśmy się przez wąskie szczeliny labiryntu skalnego. Urzekły nas malownicze widoki Gór Stołowych.
Tego dnia odwiedziliśmy również Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju oraz skłaniającą do zadumy Kaplicę Czaszek.
Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Twierdzę Kłodzko. Wyróżnia się ona charakterystycznym kształtem oraz potężnymi murami. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem podziwialiśmy panoramę miasta oraz gór otaczających ziemię kłodzką. Poznaliśmy również podziemne labirynty. Niektórzy z nas podjęli wyzwanie przejścia bardzo niskim korytarzem – dla krasnali.
Przemierzając Kłodzko, widzieliśmy skutki niedawnej powodzi: zacieki na ścianach budynków, całkowicie poniszczone witryny, zanieczyszczenia naniesione przez wysoką wodę.
Wieczorem spędziliśmy czas przy ognisku. Piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy i wykonywaliśmy zadania przygotowane przez uczestników wycieczki.
Ostatni dzień pobytu spędziliśmy we Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska. W Muzeum Narodowym podziwialiśmy Panoramę Racławicką, dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka upamiętniające 100. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej.
Następnie udaliśmy się do ZOO. Podczas zwiedzania afrykarium mieliśmy okazję zapoznać się z mieszkańcami terenów Morza Czarnego, Afryki Wschodniej, Kanału Mozambickiego, Wybrzeża Szkieletów oraz dżungli nad rzeką Kongo.
Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była pani Karolina Kozłowska, a wspierały ją pani Agnieszka Kuźma i pani Agata Daniłowicz.
Do następnego wyjazdu!