EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ

„EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych

Miło jest nam poinformować, iż nasza szkoła bierze udział w konkursie „EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych”, który realizuje Wojewoda Podlaski we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku. Koordynatorem zadania jest Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Realizację wspiera Podlaska Rodzina Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej.

Konkurs realizowany jest z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 15. rocznicy przynależności Polski do Unii Europejskiej. Wszystkie działania konkursowe odbywają się w kontekście obchodów stulecia odzyskania niepodległości Polski, które przeżywaliśmy w 2018 r. Dla szkoły w naszym mieście udział w zmaganiach wiąże się z jeszcze jedną ważną rocznicą historyczną. Do Augustowa bowiem niepodległość zawitała później, gdyż dopiero pod koniec lipca 1919 roku, a zatem setną rocznicę tego wydarzenia będziemy świętowali dopiero za niespełna dwa miesiące.

Wszystkie te uroczystości chcieliśmy uczcić poprzez tymczasową zmianę wizerunku naszej szkoły. Każda klasa, pod okiem wychowawcy, wspaniale przyozdobiła okna w swojej pracowni, eksponując w ten sposób ważne symbole narodowe. Niezwykły efekt uwiecznił nasz szkolny fotograf – Maciej Godlewski z klasy II b. On również, we współpracy z wicedyrektorem szkoły, panem Tomaszem Choroszewskim, przygotował prezentację multimedialną, która będzie poddana ocenie podczas zmagań konkursowych. Łączy ona w sobie uwieczniony przez Maćka wysiłek oraz kunszt artystyczny i kreatywność młodzieży naszego Liceum z hasłami charakterystycznymi dla Unii Europejskiej, ale jednocześnie takimi, które są bliskie naszej „małej ojczyźnie”, czyli wspólnocie II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie.

Zachęcamy do obejrzenia!

Prezentacja konkursowa (PowerPoint)

Prezentacja konkursowa (PDF)