W październiku 2008 roku z okazji jubileuszu 400-lecia pobytu Polaków w Ameryce przedstawiciele naszej szkoły zostali zaproszeni przez Prezesa Światowej Rady Badań nad Polonią Pana Waltera Wiesława Gołębiewskiego do odwiedzenia U.S.A. Korzystając z zaproszenia zwiedziliśmy Chicago zapoznając się z miejscami i historią związaną z pobytem Polaków w wietrznym mieście. Uczestniczyliśmy w uroczystościach związanych z 400-leciem pobytu Polaków w Ameryce. Odwiedziliśmy polskie i amerykańskie szkoły. Niezapomniane wrażenia pozostawiła w nas wizyta w Kennedy High School gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach lekcyjnych wraz z uczniami oraz poznaliśmy życie polskiej młodzieży w tejże szkole.

Odwiedzając Naperville spotkaliśmy się z wielką życzliwością miejscowej Polonii. Spotkała nas również miła niespodzianka ze strony Mayor’a Naperville George Pradel’a. Otrzymaliśmy honorowe certyfikaty obywateli miasta.

Druga część wizyty przebiegała w stolicy Stanu Iowa w Des Moines, gdzie gościliśmy w domu Państwa Gołębiewskich oraz zwiedziliśmy szkołę Dowling Catholic Hihg School, po której oprowadzał nas dyrektor dr Jim Dowdle oraz Iowa State Capitol – stanowy parlament.

Wszystkim osobom, które zorganizowały nasz pobyt w U.S.A i opiekowały się nami podczas wizyty serdecznie dziękujemy:

Walter Wiesław Gołębiewski – Prezes Światowej Rady Badań nad Polonią,

Helena Ziółkowska – Prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce,

Magda Kobiela,

Jadwiga Pytlik,

Marek Kotarski,

Jolanta Nocoń,

Kazimiera Gal,

Stanisław Raźniak,

Wojciech Wierzewski,

Frank Spula – Prezes Związku Narodowego Polskiego oraz Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej,

Małgorzata Kot,

Halina Misterka,

Ewa Ernest-Vargyas,

Barbara Pańczyk,

George Pradel – Mayor Naperwille,

Jim Dowdle- Dyrektor Catholic High School w Des Moines,

George Szkarpiak – dyrektor Kennedy High Scholl.

Zdjęcia z wizyty w galerii.