Kolejny triumf naszych piłkarzy

           3 maja na Orliku przy ZSO w Augustowie odbył się tradycyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Augustowskiego z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W finale uczestniczyły cztery drużyny, trzy wyłonione w drodze eliminacji na augustowskich Orlikach: Orliku ZSO, Orliku ACE, Orliku SP nr 3 oraz drużyna II LO w Augustowie. Tym razem w naszych barwach zagrali zarówno obecni uczniowie szkoły (Patryk Urban i Emil Witkowski), jak i jej absolwenci z ubiegłego roku (Mikołaj Litwińczuk, Adam Kurczyński, Michał Koszycki, Michał Dobrydnio), którzy z radością przyjęli zaproszenie wystosowane przez opiekuna zespołu, pana Tomasza Choroszewskiego. To niezwykle budujące, że ciągle utrzymują oni więź ze szkołą i z dumą ją reprezentują. Skład uzupełnili: Karol Wysocki, Maciej Wysocki, Piotrek Paul oraz Damian Skalski.

           Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu nasi zawodnicy zostawili w pokonanym polu zespół reprezentujący Orlik SP nr 3, który bronił trofeum z ubiegłego roku. Wynik 4:0 mówi sam za siebie. Nasza drużyna nie miała w tym meczu, a jak się później okazało także w całych zawodach, żadnych słabych punktów. Stanowiła znakomity, świetnie uzupełniający się monolit. Skład okazał się doskonale zbilansowany, zawodnicy nie byli sztywno przypisani do swoich pozycji na boisku, dlatego widać było dużą wymienność graczy, co świadczy także o ich uniwersalności. Poza tym pokazali autentyczną radość z gry i swobodę w operowaniu piłką. Drugi mecz to kolejne pewne zwycięstwo. Tym razem w pokonanym polu został zespół reprezentujący Orlik ACE. Wynik 4:1 to chyba najniższy wymiar kary, jaki mógł spotkać rywali. Jeszcze efektowniej wyglądał pojedynek z reprezentantami Orlika ZSO. Był to typowy mecz do jednej bramki. Skończyło się na wyniku 4:0, ale gdyby wynik otarł się o dwucyfrowy, to gospodarze także nie mogliby mieć pretensji. Paradoksalnie więc (biorąc pod uwagę bilans bramkowy 12:1) to skuteczność była największym mankamentem naszego  zespołu. 

          Ogólnie jednak występ drużyny można oceniać w samych superlatywach. Piłkarze II LO przewyższali swoich rywali chyba we wszystkich elementach piłkarskiego rzemiosła: byli szybsi, bardziej agresywni, lepsi technicznie i grali najbardziej zespołowo. Liderem tradycyjnie był Patryk Urban, który nie dość, że strzelił najwięcej bramek, to świetnie regulował tempo gry i był mózgiem zespołu. Na bramce, mimo że nie miał szczególnie dużo pracy, bez zarzutu spisywał się Mikołaj Litwińczuk, którego marzenie o otrzymaniu statuetki najlepszego bramkarza na pewno niedługo się spełni. W obronie rządzili Damian Skalski, Michał Dobrydnio i Maciej Wysocki, którzy imponowali także częstym podłączaniem się do akcji ofensywnych. Efektowne rajdy skrzydłami przeprowadzał Emil Witkowski, zaś w ataku brylowali Karol Wysocki, Piotrek Paul i Adam Kurczyński, którzy poza zdobywaniem bramek wykazywali się także niezwykłym zaangażowaniem w grę obronną, nieustannie  naciskając obrońców rywali i zmuszając ich do błędów.

          Podsumowania turnieju, wręczenia pucharu i nagród dokonali: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Katarzyna Beata Sturgulewska – Wicestarosta Augustowski oraz  Andrzej Sobolewski – Przewodniczący Rady Powiatu.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Już niedługo wakacje, więc okazji do zdobywania kolejnych laurów na pewno nie zabraknie.

PS. Specjalne podziękowania Julii Kopiczko z klasy I c, najwierniejszej kibicce  i dobremu duchowi naszej drużyny.

 smartslider3[42]