Magdalena Dadura – finalistka XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Z wielką radością informujemy, że w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk 14 kwietnia 2018 roku zakończył się, bardzo szczęśliwy dla nas, centralny etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Magdalena Dadura – uczennica klasy IIId naszego Liceum - zdobyła tytuł finalistki XLVIII Olimpiady, dzięki temu będzie zwolniona z egzaminu maturalnego z języka polskiego (uczennica uzyskała tym samym 100% punktów ze wszystkich poziomów tego egzaminu). Ponadto uczennica w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia wyższe będzie traktowana w specjalny sposób - otrzyma dodatkowe punkty, które dają pewność, że dostanie się na wymarzony kierunek prestiżowej uczelni. Naszej Magdzie serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy, że reprezentowała naszą Szkołę! Jesteśmy dumni z tego, że jest (niestety już wkrótce była!) naszą Uczennicą! Życzymy Ci, Magdo, wielu naukowych sukcesów! Mamy nadzieję, że dostaniesz się na wymarzone studia, chcemy, byś o nas zawsze pamiętała! My na pewno Cię nie zapomnimy, zawsze podziwialiśmy upór, zaangażowanie, wiedzę i talent – cechy, które Cię niewątpliwie charakteryzują!

smartslider3[40]

Uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie