Nasi recytatorzy najlepsi w Augustowie!

10 kwietnia 2018 roku w Miejskim Domu Kultury odbyły się miejskie eliminacje do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Co ciekawe, wszyscy recytatorzy, którzy wzięli udział w zmaganiach, reprezentowali naszą szkołę. Wszyscy również, co zgodnie podkreśliła komisja konkursowa pracująca w składzie: Ewa Chodacz, Alicja Kędzierska i Paweł Leszkowicz, zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Jurorzy docenili trafny dobór tekstów oraz niezwykle oryginalne interpretacje, wskazujące na niezwykłą wrażliwość młodych artystów oraz ich głębokie wczytanie się w treść prezentowanych utworów.

Komisja konkursowa jednogłośnie zdecydowała, że Augustów na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Białymstoku reprezentować będzie Julia Kopiczko (klasa I c). Oczarowała słuchaczy niezwykłym, magicznym wręcz wykonaniem „Przesłania Pana Cogito” Zbigniewa Herberta oraz przejmującego tekstu „Umieralnia”. Jury przyznało także dwa wyróżnienia – Gabrieli Małgorzacie Kleczkowskiej (klasa I a), która zaprezentowała utwór Zbigniewa Herberta „Wycieczka dinozaurów” oraz fragment książki Barbary Rosiek „Pamiętnik narkomanki”. Wyróżnienie przypadło także w udziale Dawidowi Sujacie. W jego wykonaniu można było usłyszeć teksty Zbigniewa Herberta „Apollo i Marsjasz” oraz Jerome’a Davida Salingera „Buszujący w zbożu”. Wszyscy laureaci przygotowywali się pod kierunkiem pana Tomasza Choroszewskiego.

W konkursie udział wzięli również: Małgorzata Kulik i Marcin Baranowski (oboje z klasy I b – opiekun: pan Grzegorz Gołaszewski) oraz Kinga Borawska (klasa II c) i Piotr Milanowski (klasa I c) – opiekun: pan Tomasz Choroszewski.

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym, ale także wszystkim uczestnikom, którzy tak wspaniale reprezentowali naszą szkołę. Jesteśmy z Was bardzo dumni!  Julii życzymy zaś powodzenia na turnieju w Białymstoku, który odbędzie się 27 kwietnia. Trzymamy mocno kciuki!

Zdjęcia dzięki uprzejmości pani Doroty Bożewicz oraz Gabrieli Kleczkowskiej.