Sukcesy naszych aktorów

19 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Augustowie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Młodego Aktora. O sukcesie Gabrieli Kleczkowskiej (klasa I a) informował już Teatr Pneumatyczny, w którym występuje nasza młoda artystka. Gabrysia, dzięki niezwykłemu wykonaniu utworu Zbigniewa Herberta „Wycieczka dinozaurów”, jak również pomysłowo zrealizowanej etiudzie teatralnej oraz prezentacji sceny z dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”, zdobyła nagrodę specjalną za najlepszą recytację wiersza patrona roku 2018, nagrodę publiczności oraz zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. To jednak nie jedyny sukces naszych uczniów. Julia Kopiczko (klasa I c) zaprezentowała inny wiersz naszego wybitnego poety – „Przesłanie Pana Cogito”. Jej interpretacja, jak również późniejsze, brawurowo wykonane zadania aktorskie, także przypadły do gustu jurorom, którzy przyznali naszej utalentowanej uczennicy III miejsce. Wyróżnienie zdobyła z kolei Justyna Wasilewska (klasa II b), która w niezwykle emocjonalny sposób zaprezentowała kolejny utwór Zbigniewa Herberta – „Wilki”, świetnie poradziła sobie także z prezentacjami scenicznymi. Opiekunem artystycznym laureatek był pan Tomasz Choroszewski.

W konkursie naszą szkołę reprezentowali także: Magdalena Stanko (klasa II c, opiekun: p. Tomasz Choroszewski), Dawid Sujata (klasa II b, opiekun: p. Tomasz Choroszewski) oraz Bartosz Łosiński (klasa II c, opiekun: p. Grzegorz Gołaszewski)

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zdjęcie dzięki uprzejmości pani Bożeny Bendig.

smartslider3[38]