Nasi piłkarze wicemistrzami Augustowa!

18 marca 2018 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Augustowie zostały rozegrane VI Mistrzostwa Augustowa w Piłce Halowej. Do rozgrywek zgłosiło się siedem drużyn, a wśród nich zespół z naszej szkoły, który – pod opieką pana Tomasza Choroszewskiego – wystąpił w składzie: Marcin Baranowski, Michał Dobrydnio, Arkadiusz Olichwier, Piotrek Paul, Kamil Niedźwiecki, Emil Witkowski, Daniel Mulewski oraz Patryk Urban (kapitan). W eliminacjach grupowych los przydzielił następujących przeciwników: LZS Krukówek, Browar Janów i Śródmieście. Dodać należy, iż nasza drużyna była rozstawiona w losowaniu, gdyż broniła tytułu wicemistrza Augustowa sprzed roku. W pierwszym pojedynku turnieju, po bardzo dobrej grze całego zespołu, udało się pokonać silną drużynę LZS Krukówek 2:1 po golach Patryka Urbana i Arkadiusz Olichwiera (zaliczającego ponownie gościnny występ w barwach II LO). Gdy wydawało się, że w drugim pojedynku zwycięstwo przyjdzie jeszcze łatwiej, nastąpiło bolesne rozczarowanie. Przeciwnicy zdobyli dość szczęśliwie dwa gole i trzeba było mozolnie odrabiać starty. Udało się to tylko połowicznie, gdyż jedynie honorową bramkę zdobył Patryk Urban. Na pocieszenie można dodać, że była ona niezwykłej urody – potężnie uderzona piłka wylądowała w okienku bramki Browaru Janów. Trzeci mecz grupowy ze Śródmieściem miał zadecydować o kolejności zespołów w grupie pierwszej. Nasi zawodnicy dość szybko pozbawili złudzeń rywali, strzelając kolejne gole. Łupem bramkowym podzielili się: Arkadiusz Olichwier, Emil Witkowski oraz absolwent naszej szkoły, Michał Dobrydnio. Przeciwników stać było jedynie na bramkę kontaktową, co oznaczało dla nich odpadnięcie z turnieju.

 

Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie, nasz zespół uniknął konieczności rozgrywania dodatkowego meczu barażowego o awans do półfinału, co pozwoliło zaoszczędzić zawodnikom sporo sił. W rywalizacji o finał los ponownie postawił na drodze naszego rywala grupowego, czyli Browar Janów. Tym razem nasi piłkarze postanowili wziąć srogi rewanż na rywalu. Szybko zdobyte dwie bramki ustawiły spotkanie, choć gol kontaktowy rywali wprowadził nieco konsternacji w szeregach naszego zespołu. Jednak kolejne dwa gole zawodników II LO ostatecznie rozwiały wątpliwości, komu należy się walka o triumf w całym turnieju. Tym razem łupem bramkowym podzielili się: Daniel Mulewski, Piotrek Paul i Kamil Niedźwiecki, zaś jedno trafienie było samobójcze.

Finał to powtórka kolejnego meczu grupowego, tym razem z LZS-em Krukówek. Niestety, potwierdziła się prawda o dwukrotnie rozgrywanym pojedynku z tą samą drużyną w ramach jednego turnieju. Tym razem to nasz zespół musiał „gonić wynik” po tym, jak stracił dwa dość przypadkowe gole po kontratakach rywali. Kontaktową bramkę strzelił niezawodny Patryk Urban, było to jednak wszystko, na co było stać w tym meczu naszą drużynę. Rywale pod koniec spotkania zdobyli trzeciego gola, pieczętując swój triumf w turnieju.

Obrona wicemistrzostwa Augustowa to niewątpliwie ogromny sukces naszego młodego zespołu. Praktycznie wszyscy rywale byli dużo starsi i dysponowali lepszymi warunkami fizycznymi. Chłopcy pokazali jednak niezwykły charakter, ogromną klasę, walkę w myśl zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, znakomite przygotowanie kondycyjne (co podkreślali nawet rywale) oraz świetne zgranie i piękny, techniczny futsal. Ich grę oglądało się z ogromną przyjemnością. Każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę do końcowego sukcesu. Debiutujący w bramce Marcin Baranowski nie uległ presji i obronił wiele groźnych uderzeń rywali. Obroną bardzo mądrze dyrygował Michał Dobrydnio, który ma już w dorobku dwa medale Mistrzostw Augustowa. Niezwykłą dynamiką i agresywnością zaskakiwali rywali Arek Olichwier, Piotrek Paul i Emil Witkowski. Świetne zmiany dawali Daniel Mulewski i Kamil Niedźwiecki, którzy wnosili sporo energii na boisko. Prawdziwym mózgiem zespołu był – jak na kapitana przystało – Patryk Urban, który nie dość, że zdobył kilka ważnych goli, to jeszcze znakomicie dogrywał piłki, świetnie współpracując z kolegami. Ważne jest również to, że w drużynie podczas całego turnieju panowała znakomita atmosfera – nie brakowało okazji do żartów, dziwnych zakładów (dlaczego Emil ogolił głowę?:)), czy też drobnych (ale w gruncie rzeczy bardzo sympatycznych) złośliwościJ Wszyscy zadbali o właściwy team spirit! Pokazali, że są świetnie rozumiejącym się kolektywem, który lubi zwyczajnie ze sobą przebywać – to bardzo ułatwia osiągnięcie celu. 

Kolejny sukces (po zajęciu II miejsca w tradycyjnym Pucharze Niepodległości w listopadzie 2017 roku) niewątpliwie pozytywnie wpłynie na morale zespołu i pozwoli walczyć o triumfy w kolejnych turniejach. Cała społeczność naszej szkoły może być dumna, mając takich reprezentantów. Brawo, chłopaki! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 smartslider3[37]