Szkolny Festiwal Poezji i Piosenki Patriotycznej

Listopad to miesiąc zadumy, refleksji nad przemijaniem, ale także pamięci o tych, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. Każdego roku uczniowie naszego liceum poezją i piosenką upamiętniają historię naszego kraju biorąc udział w konkursach i festiwalach o tematyce patriotycznej.  Szkolny Festiwal Poezji i Piosenki Patriotycznej rozpoczął serię występów naszej młodzieży. Po raz szósty Panie Dorota Prokop i Marta Jackiewicz z pomocą Pani Agnieszki Kuźmy zaproponowały taką formę uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Szósta edycja tego festiwalu przyniosła najliczniejsze jak dotąd grono uczestników, ponieważ swoje zdolności artystyczne zaprezentowało aż 45 uczniów. Pracą w jury zaszczycili nas: Pani Krystyna Gudel – poetka ziemi sokólskiej, Pani Alicja Kędzierska – pracownik Augustowskich Placówek Kultury, pasjonatka literatury i filmu oraz Pan Krzysztof Dadura – muzyk, nauczyciel śpiewu. W trzech kategoriach: recytacji, piosenki i twórczości własnej, jury przyznało następujące nagrody:

W kategorii recytacji:

I miejsce ex aequo: Justyna Wasilewska z klasy IIB oraz Mateusz Rusiłowski z klasy IID

II miejsce: Klaudia Michałowska z klasy IIC

III miejsce ex aequo: Urszula Prostko z klasy IC oraz Gabriela Kleczkowska z klasy IA

Wyróżnienia otrzymali: Daria Trocka i Patrycja Olizarowicz z klasy IIIA, Dawid Sujata z klasy IIB, Paulina Sitnik z klasy IIA, Joanna Wielgat z klasy IB

W kategorii piosenki:

I miejsce: Patryk Urban z klasy IIID

II miejsce: kwintet w składzie: Gabriela Kleczkowska, Weronika Piekarska (klasa IA), Julia Kopiczko (klasa IC), Julia Milanowska i Marcelina Czyżewska (klasa IIA)

III miejsce: Kinga Dobko z klasy IB

Wyróżnienie otrzymał Bartosz Łosiński z klasy IIC

W kategorii twórczości własnej:

I miejsce: Katarzyna Skibicka z klasy IIIB

II miejsce: Ewa Tkaczuk z klasy IIIB

III miejsce: Maria Czarniecka z klasy IIIC

Wyróżnienia otrzymały: Patrycja Hejdeman z klasy IC i Julia Kuźma z klasy IIA.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy. Wiemy, że odnieśli oni sukcesy na jednym z festiwali wojewódzkich, o czym w następnym wpisie. Tymczasem trzymajcie kciuki za jutrzejsze występy recytatorów i wokalistów w Łomży!!!

smartslider3[29]

Zdjęcia: Ewelina Dadura i Julia Kaciniel (dziękujemyJ)