Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej

14 października 2017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia  w Suwałkach odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Gospodarzem uroczystości była Pani Jadwiga Mariola Szczypiń – Podlaski Kurator Oświaty, która powitała wszystkich zaproszonych oraz wyraziła uznanie dla pedagogów i pracowników podlaskiej oświaty. Przypomniała także historię powstania Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego ministerstwa oświaty publicznej. W uroczystościach uczestniczył Pan Jarosław Zieliński – Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych  i Administracji, który wręczał odznaczenia państwowe, a także: parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych, organizacji związkowych i instytucji oświatowych wspierających oświatę.

Wśród wyróżnionych nauczycieli znaleźli się także przedstawiciele naszej szkoły. Pani Agnieszka Gromkowska otrzymała z rąk Podlaskiego Wicekuratora Oświaty – Pani Bożeny Dzitkowskiej Medal Komisji Edukacji Narodowej, polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. Pan Grzegorz Gołaszewski za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymał z rąk Pani Jadwigi Marioli Szczypiń Nagrodę Podlaskiego Kuratora Oświaty. Natomiast Pani Dorota Prokop oraz Pan Tomasz Choroszewski zostali wyróżnieni za wieloletnie zaangażowanie na rzecz Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej w Suwałkach, którego jubileuszowa, bo już dwudziesta piąta edycja, odbędzie się w tym roku. Otrzymali oni z rąk Posła Rzeczypospolitej Polskiej oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty listy gratulacyjne.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.