Pielgrzymka maturzystów

42 uczniów klas trzecich z naszej szkoły włączyło się w tym roku w tradycyjną, XXV już, Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Ełckiej na Jasną Górę (13-14.10.2017 r.). Opiekunami młodzieży byli: ks. Łukasz Kaczmarski, pan Zbigniew Citko i pan Tomasz Choroszewski.

Pielgrzymi wyruszyli z Augustowa o 5.45, by już około 14.00 zameldować się w Częstochowie. Po obiedzie był czas na zwiedzanie miasta, a już od godziny 17.00 uczniowie uczestniczyli w konferencji „Christian LOVE”, którą prowadził ks. dr Marek Dziewiecki z Radomia – psycholog, znany i ceniony duszpasterz akademicki. Prelegent po zakończonym wykładzie podjął dialog z maturzystami i próbował odpowiedzieć na nurtujące ich pytania i rozterki. Następnie program ewangelizacyjny kontynuował zespół z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Ełckiej – Effatha, który w niezwykle atrakcyjny sposób przybliżał młodym ludziom tajniki wiary oraz uczył, jak kochać Boga i bliźniego. Kolejnym punktem programu był sakrament pokuty, z którego skorzystała zdecydowana większość maturzystów. Niezwykłym przeżyciem był Apel Jasnogórski prowadzony przez ordynariusza diecezji ełckiej, podczas którego młodzi ludzie zawierzali Pani Jasnogórskiej swoje problemy oraz intencje. Z kolei Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich było okazją do refleksji nie tylko nad męką Jezusa Chrystusa, ale przede wszystkim nad własnym życiem. Centralnym punktem programu XXV Pielgrzymki Młodzieży Diecezji Ełckiej było nocne czuwanie modlitewne z 13 na 14 października oraz msza św. o 23.00 w Bazylice pod przewodnictwem biskupa Jerzego Mazura. W wygłoszonej homilii zachęcał młodzież: „Zawierzcie dzisiaj Maryi swoje młode życie. Powierzcie Jej swoje radości, problemy, trudności. Zawierzcie Jej swoją przyszłość. Zawierzcie jej swoje życie. Żeby żyć potrzebujecie nadziei, potrzebujecie i większych i mniejszych nadziei, które będą podtrzymywać was w drodze. On – Jezus, jest źródłem nadziei”. Wzywał maturzystów, by zapraszali Maryję do swojego życia i zawierzali Jej swoją młodość, do odwagi życia wiarą, świadczenia o Jezusie.