Otrzęsiny 2017

Czas Wielkiej Próby dla naszych pierwszoklasistów nadszedł 5 października 2017 roku! Każda z trzech klas pierwszych otrzymała motyw przewodni. I tak klasa IA pod przewodnictwem antropomorficznego szczura zwanego Splinterem dostała zadanie przebrania się właśnie za Wojownicze Żółwie Ninja. Klasa IB stała się w tym dniu załogą kosmitów z ich naczelnym Ufoludkiem. Natomiast klasa IC pod wodzą Królowej odegrała historyczną rolę jako husaria. Wszystkie lejtmotywy związane były z profilami klas. Kolory tegorocznych Otrzęsin 2017 to czarny koci i jaskrawy róż!

Nie było łatwo ! Pierwsze klasy w ciągu dnia musiały wykonać cały zestaw zadań, począwszy od mozolnego liczenia okien w budynku całego naszego Liceum, przez rozwiązanie quizu z zaskakującymi i trudnymi pytaniami, aż po odnalezienie zaginionych książek w bibliotece (sic!). A kiedy nadeszło późne popołudnie… atmosfera stała się jeszcze bardziej napięta. Jury w składzie: Pani Dyrektor Barbara Koronkiewicz, Pan Wicedyrektor Tomasz Choroszewski, Pani Profesor Ewa Jakubowicz oraz Mateusz Siedlecki – uczeń klasy IIB, oceniali zaangażowanie, energię, talenty i poświęcenie uczestników imprezy.

Na początku klasy zaprezentowały swoje stanowiska udekorowane zgodnie z zadanym tematem, przedstawiły wiersze (i poematy!),  jak również wykonały skecz z trzema słowami przypisanymi każdej klasie. Konkurencje o tajemniczych nazwach: ,,Głuchoniemi”, ,,Druga strona medalu”, ,,Koty w literaturze”, ,,Nie ma ręki ani nogi”, ,,Przypadki”, ,,Gra o Tron”, ,,Wykopaliska”, czy ,,Trzepnij mocniej!” – wywołały burzę emocji, która grzmiała chyba nad mieszkańcami okolicznych bloków!

Wszyscy byliście wspaniali, lecz zwycięzca jest tylko jeden. Bezprecedensowe pierwsze miejsce zajęła klasa IA! I to właśnie oni zorganizują Otrzęsiny 2018 (!)

Oficjalnie uczniowie klas pierwszych nie są już ,,kotami”, lecz pełnoprawnymi uczniami II Licem Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie!

Dziękujemy że byliście tu z nami! Dziękujemy naszemu jury oraz Justynie Kuryło z klasy IIA za muzyczną oprawę całej imprezy! Również serdeczne podziękowania za nieocenioną pomoc w przygotowaniu tej imprezy kierujemy do Państwa Marty i Jakuba Jackiewiczów.

Pozdrawia Was klasa IIB – czyli gospodarze Otrzęsin 2017! Trzymajcie z nami!

Fotografie: Oliwia Waluś oraz Mikołaj Kwiatkowski