XVIII Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2017

Serdecznie gratulujemy Karolinie Jatkowskiej, uczennicy klasy IIb, wyróżnienia w XVIII Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2017 w kategorii do 21 lat.

Konkurs ma ogromną tradycję i odbywa się co dwa lata, prezentując najlepszą fotografię tworzoną przez młodych artystów z całej Polski. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Na tegoroczną wystawę nadesłano 2723 zdjęcia 673 autorów, ze 165 placówek. W kategorii do lat 15 nadesłano 1147 zdjęć 283 autorów, w kategorii do lat 21 – 1576 zdjęć 390 autorów.

Do wystawy jury zakwalifikowało 214 zdjęć 134 autorów.

XVIII Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży w Białymstoku to udział  w wystawie czworga uczestników zajęć z Augustowskiej Pracowni Fotografii w ACE oraz jednej osoby z Pracowni Fotografii MDK w Białymstoku przy Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej. Wspólnym mianownikiem obu pracowni jest prowadzący zajęcia fotograficzne, Jerzy Lech. Oto zakwalifikowani do wystawy pokonkursowej: Karolina Jatkowska (IILO), Eryk Prostko (ACE), Wiktoria Rółkowska (ILO) i Sara Ruggiero (ACE), a z LO PB Aleksandra Drozdowska.

Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży w Białymstoku to jeden z najważniejszych konkursów fotograficznych w Polsce dla młodych artystów fotografów w przedziale wiekowym do 21 roku życia. O poziomie świadczy między innymi ilość wybranych zdjęć: 214 w stosunku do 2723 nadesłanych. W praktyce oznacza to, iż sam fakt zakwalifikowania zdjęć na wystawę jest dużym osiągnięciem, jeśli jeszcze dostanie się nagrodę, to jest prawdziwie wielka radość.

Augustów w tym konkursie reprezentowany jest od wielu lat przez młodzież uczestniczącą w zajęciach fotograficznych prowadzonych przez Jerzego Lecha w Pracowni Fotografii Augustowskiego Centrum Edukacyjnego.

W 2009 roku Łukasz Dyczewski z ACE zdobył w tym konkursie II nagrodę za serię zdjęć pt. Symetria, w 2011 roku wyróżnienie za całość prac otrzymał Tomasz Kisiel z ILO, a nagrodę miesięcznika FOTO KURIER dostała Katarzyna Maksimowska z IILO.

Wielkim wyróżnieniem jest fakt uczestnictwa w wystawie, dokumentowany dyplomem uznania. Zakwalifikowali się do niej: Maksymilian Piłasiewicz (ILO, 2007 i 2009), Mateusz Wasilewski (ACE, 2011 i 2013), Magdalena Bernatowicz (IILO, 2009), Wojciech Kaszlej (ILO, 2009), Paulina Wojszko (ILO, 2009), Tomasz Żdanuk (ACE, 2011).

Zapraszamy miłośników fotografii 27 maja 2017 roku o godzinie 10:00 na uroczyste otwarcie XVIII Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii Dzieci i Młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 79a .

Sprawozdanie pokonkursowe można zobaczyć pod linkiem: sprawozdanie