2 LO – Edukacyjna Liga Mistrzów!

o Dniach Otwartych w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie
im. Polonii i Polaków na Świecie

Miksowana na żywo muzyka zamiast tradycyjnych słów powitania wprowadzała wszystkich gimnazjalistów w porywającą atmosferę Dni Otwartych w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie. 25 i 26 kwietnia 2017 roku naszymi wyjątkowymi gośćmi stali się uczniowie szkół gimnazjalnych. I tak, 25 kwietnia, we wtorek, odwiedziła nas młodzież z gimnazjów: w Bargłowie Kościelnym, Białobrzegach, Gibach, Janówce, Krasnymborze, Lipsku, Nowince, Płaskiej oraz Sztabinie. Środowy Dzień Otwarty był zarezerwowany dla uczniów z gimnazjów augustowskich. Łącznie zajrzało do nas około 450 młodych ludzi.

Myśl promująca tegoroczne Dni Otwarte - ,,2 LO – Edukacyjna Liga Mistrzów!” – jest odzwierciedleniem wysokiej jakości pracy szkoły i licznych sukcesów wiedzowych, artystycznych i sportowych osiąganych przez naszych uczniów. Ta charakteryzująca szkołę sentencja reklamowa znalazła się przede wszystkim na specjalnie przygotowanym i wydanym na Dni Otwarte materiale promocyjnym, tj. teczce biurowej (zdjęcia i projekt – p. Jakub Jackiewicz), która zawierała List do Gimnazjalistów - informacje o kierunkach kształcenia i zasadach rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie augustowskim, Zielone Zaproszenie dla gimnazjalistów i ich Rodziców do udziału w interaktywnym głosowaniu w czerwcu na Drzewo Roku (augustowski Dąb Niepodległości), ulotki promujące działalność klubów i kół zainteresowań rozszerzających i wzbogacających działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą liceum, m.in. Klubu Historycznego im. Armii Krajowej oraz czarujące połyskliwe pamiątkowe ołówki.

Szkołę tworzą jej uczniowie - to oni są wiarygodnym źródłem informacji o miejscu, w którym uczą się i są autorami sukcesów indywidualnych i grupowych, które stają się sukcesami placówki edukacyjnej. Świadomi tego, że uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego są młodzieżą niezwykłą, chwalimy się nimi. W tym roku „twarzami II LO” są: na awersie teczki biurowej: Daria Trocka, Patryk Urban i Magda Dadura (uczniowie klasy drugiej); na rewersie tegoroczni absolwenci: Radosław Harasim, Aleksandra Ossowska i Michał Zaniewski. Uczniowie prowadzący Dni Otwarte: Daria Trocka, Patryk Urban i Magda Dadura wizerunkami umieszczonymi na teczce, wzorową postawą uczniowską oraz ciepłem swoich osobowości promowali „na żywo” liceum wśród gimnazjalistów. W czasie Dni Otwartych aulę szkoły zdobiły karty z wydanego przez naszą szkołę kalendarza na rok 2017, którego bohaterami są wyjątkowi uczniowie IILO.

W ciągu dwóch dni odbyło się 9 tur programu, który przygotowaliśmy dla gimnazjalistów. Całość eventu otwierały autorskie elektroniczne remixy Justyny Kuryło. Niezwykłą atmosferę ciepła i przyjaźni kontynuowały Marcelina Czyżewska i Julia Milanowska, wykonując piosenkę Anny Wyszkoni (powyższe trzy talenty muzyczne to uczennice klasy pierwszej). Pani Dyrektor, Barbara Koronkiewicz, przedstawiała walory naszego Liceum z dużą dawką humoru. Pojawił się także krótki, trzymający w napięciu film prezentujący ofertę kształcenia na nowy rok szkolny, a finalną, nie mniej dynamiczną częścią wizyty uczniów szkół gimnazjalnych w liceum stał się maraton twórczych, angażujących, pełnych energii 10-minutowych lekcji przygotowanych zespołowo przez uczniów i nauczycieli oraz spacer po szkole z przewodnikami kończący się pod Dębem Niepodległości. Lekcje były bardzo różnorodne - od przedmiotów ścisłych, przez humanistyczne po zajęcia artystyczne i pozalekcyjne. Gimnazjaliści brali w nich aktywny udział i mieli szanse zdobyć też nagrody. Emisję głosu poprowadziła p. Marta Jackiewicz; interaktywne i interdyscyplinarne targi z chemii przygotowała p. Agnieszka Gromkowska; o zdrowej zbilansowanej diecie (wraz z degustacją pysznych, świeżo wyciskanych soków i innych zdrowych specjałów) opowiadała p. Agnieszka Kuźma; laboratorium biologiczne było częścią lekcji autorstwa p. Elżbiety Sturgulewskiej; p. Hanna Suszyńska oraz p. Bożena Śliwowska przygotowały wraz z młodzieżą łamigłówki matematyczne; p. Danuta Kaszlej promowała historię regionu poprzez działalność Klubu Historycznego im. Armii Krajowej; p. Tomasz Choroszewski opiekował się zajęciami grupy teatralno-kabaretowej ANTRAKT i wśród kandydatów na uczniów II LO wyłuskiwał perełki z talentem aktorskim; p. Grzegorz Gołaszewski skupił się na matematyce w literaturze; p. Karolina Kozłowska skoncentrowała się na kolorowej prezentacji różnic między amerykańskim i brytyjskim angielskim. Gimnazjaliści mieli również okazję zapoznać się z działalnością Szkolnego Koła Wolontariatu oraz innych licznych organizacji działających na terenie naszego liceum.

To niezwykle wymagające logistycznie wydarzenie zostało przygotowane przez całą społeczność IILO. Nasza siła i sukces tkwią w tym, że pracujemy zespołowo! Wszyscy uczniowie naszego liceum biorący udział w Dniach Otwartych – gospodarze wydarzenia, przewodnicy, dekoratorzy, przygotowujący i prowadzący lekcje dla gimnazjalistów, śpiewający duet, dźwiękowcy i wielu innych - poświęcili swój czas, talent i co najważniejsze uśmiech, by tym wyrazić swój szacunek i zaufanie dla szkoły, którą wybrali!

Fotografie z uroczystości wykonały uczennice z klasy IC: Ewelina Dadura oraz Karolina Miklas.

ArrowArrow

Zespół ds. Promocji Szkoły