Olimpijki z II LO

Przepełnieni radością informujemy, że Klaudia Paszkowska i Weronika Wasilewska (uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie - obie z klasy III c) uzyskały tytuły finalistek XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Dziewczyny w dniach 6.04-8.04.2017r. udanie reprezentowały województwo podlaskie w ogólnopolskich zmaganiach, które tradycyjnie zorganizowano w Warszawie. Klaudia i Weronika dzięki uzyskanym tytułom będą zwolnione z egzaminu maturalnego z języka polskiego (uczennice uzyskały tym samym 100% punktów ze wszystkich poziomów tego egzaminu). Ponadto uczennice w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia wyższe będą traktowane w szczególny sposób, to znaczy otrzymają dodatkowe punkty, które dadzą pewność, że dostaną się na wymarzone kierunki prestiżowych uczelni. Naszym Dziewczynom serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy, że reprezentowały II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie! Życzymy Wam, Klaudio i Weroniko, dalszych naukowych sukcesów!

Uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie.

gg