Zwycięstwo w IV Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „By czas nie zaćmił i niepamięć”.

W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.

4 czerwca 2016 roku w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej, którego pomysłodawcą i organizatorem jest pan Jarosław Zieliński, poseł RP, wicemister spraw wewnętrznych i administracji.

Jednym z celów konkursu jest głębsze zainteresowanie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w województwie podlaskim trzema, połączonymi tragicznie ze sobą, wydarzeniami z najnowszej historii naszej Ojczyzny - zbrodnią katyńską, katastrofą smoleńską i Obławą Augustowską.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 100 prac z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego. Komisja Konkursowa oceniała prace w dwóch kategoriach: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Jarosław Malinowski, uczeń klasy Id naszej szkoły.  Opiekunem Jarka była pani Jadwiga Motuk. Laureatowi i pani profesor serdecznie gratulujemy.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy wraz z nagrodami książkowymi bądź rzeczowymi, a nagrodą specjalną za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego, którego fundatorem jest Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Karol Karski.