Zakończenie roku szkolnego klas III

Dzisiejszy dzień był czasem szczególnym dla 79 uczniów klas trzecich  II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie. Otrzymali oni bowiem świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej i wyposażeni w potrzebną wiedzę i umiejętności ruszają w całkowicie samodzielne dorosłe życie.

Szczególne gratulacje należą się tym z nich, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a wśród uczniów naszego liceum było ich naprawdę wielu. W sposób szczególny Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna II LO w Augustowie uhonorowała dzisiaj Natalię Sentkowską z klasy III a, która otrzymała medal Vir Honestus et Bonus Civis oraz Kacpra Bućko, którego fotografia będzie zdobiła ścianę, na której znajdują się zdjęcia wybitnych absolwentów naszej szkoły.

Ponadto opiekunowie działających w naszej szkole kół zainteresowań podziękowali zasłużonym uczniom. Pani Ewa Jakubowicz członkom Szkolnego Klubu Europejskiego oraz młodym artystom, którzy wystawiali swoje prace w Galerii Zaczarowane Wyspy, panie Danuta Kaszlej i Maria Kisielewska uczniom pracującym w Klubie Historycznym im. Armii Krajowej, a pan wicedyrektor Tomasz Choroszewski aktorom ze Szkolnej Grupy Teatralno – Kabaretowej Antrakt.

Absolwenci II LO usłyszeli również wyrazy wdzięczności od swoich młodszych kolegów, którzy dziękowali im za wspólnie spędzony czas, za gesty przyjaźni i sympatii oraz pomoc koleżeńską.

Szczególnie wzruszającym momentem były podziękowania, które tegoroczni maturzyści złożyli, wraz z kwiatami, – na ręce pani Dyrektor Barbary Koronkiewicz – Dyrekcji, kadrze pedagogicznej oraz wszystkim pracownikom szkoły.

Pani Dyrektor również złożyła opuszczającej II LO młodzieży najlepsze życzenia:  wspaniałych przeżyć, które warto będzie pamiętać, wielu ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę, osiągania sukcesów, z których młodzi ludzie będą dumni. Swoje wystąpienie zakończyła słowami wybitego pedagoga Janusza Korczaka, który przypominał, że Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział; nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał; nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało.

Część artystyczną składającą się z krótkiej scenki oraz koncertu szkolnego zespołu przygotowali uczniowie klas II, zwłaszcza klasy II b, pod opieką pań: Doroty Prokop oraz Bożeny Daniluk.

Już za 5 dni pierwsze egzaminy maturalne. Jeszcze raz życzymy wszystkim absolwentom II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie samych sukcesów w tak ważnym dla nich czasie.