Liceum z Dębem – Liceum z Duszą

Mocny gitarowy riff zamiast tradycyjnych słów powitania wprowadzał wszystkich gimnazjalistów w dynamiczną atmosferę Dni Otwartych w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie. 21 oraz 22 kwietnia 2016 roku naszymi wyjątkowymi gośćmi stali się uczniowie szkół gimnazjalnych. I tak 21 kwietnia w czwartek odwiedziła nas młodzież ze wszystkich gimnazjów na terenie miasta. Łącznie zajrzało do nas około 300 osób! Piątkowy Dzień Otwarty był zarezerwowany dla uczniów z gimnazjów oddalonych od centrum miasta, a należą do nich: Gimnazjum w Bargłowie Kościelnym, Białobrzegach, Gibach, Janówce, Krasnymborze, Lipsku, Nowince, Płaskiej oraz Sztabinie. W sumie również 300 młodych ludzi spędziło trochę czasu w murach naszego Liceum, które być może stanie się w niedalekiej przyszłości także ich szkołą, już nie tylko marzeń!

Myślą promującą tegoroczne Dni Otwarte było i będzie nam zawsze towarzyszyć następujące hasło: ,,Po pierwsze wiedza, po drugie przyszłość!” Nasza sentencja reklamowa, skierowana nie tylko do naszych przyszłych uczniów, ale towarzysząca nam w codziennej pracy, znalazła się przede wszystkim na specjalnie przygotowanej i wydanej na Dni Otwarte teczce, która zawierała również informacje o kierunkach kształcenia, List do Gimnazjalistów oraz List do Rodziców. Teczka, której projektem, składem oraz fotografiami zajął się Pan Jakub Jackiewicz, była też niezwykła pod innym względem. Dwójka uczniów prowadzących całą uroczystość, mianowicie Natalia Sentkowska oraz Radosław Harasim, swoimi wizerunkami umieszczonymi na okładkach, wzorową postawą uczniowską oraz ciepłem swoich osobowości, promowało nasze Liceum wśród gimnazjalistów. Natalka i Radek zostali twarzami naszej szkoły, na znak jakości, wiarygodności i zaufania.

W ciągu dwóch dni odbyło się 9 tur programu, który przygotowaliśmy dla gimnazjalistów. Całość eventu otwierał występ grupy o frapującej nazwie ,,SWE” w składzie: Wojciech Czarniecki, Mikołaj Litwińczuk, Jakub Milewski, Kamil Wielgat oraz wokalista Patryk Urban. Przez cały czas trwania programu było równie ciekawie i klimatycznie. Pani Dyrektor, Barbara Koronkiewicz, prezentowała walory naszego Liceum z dużą dawką humoru. Pojawił się także krótki, trzymający w napięciu, film promocyjny, a finalną, nie mniej dynamiczną, częścią wizyty uczniów szkół gimnazjalnych stały się 8-10 minutowe lekcje przygotowane przez uczniów i nauczycieli oraz spacer po szkole z przewodnikami kończący się pod Dębem Niepodległości. Stąd też tytuł i myśl przewodnia Dni Otwartych: ,,Liceum z Dębem – Liceum z Duszą”. Lekcje były bardzo różnorodne, od przedmiotów ścisłych, przez humanistyczne oraz zajęcia artystyczne. Gimnazjaliści brali w nich aktywny udział i mieli szanse zdobyć też nagrody. Eksperymentalne zajęcia z fizyki wraz z młodzieżą przygotowała Pani Danuta Dobrzyniewicz; interaktywne i interdyscyplinarne targi z  chemii przygotowała Pani Agnieszka Gromkowska; laboratorium biologiczne było częścią lekcji autorstwa Pani Elżbiety Sturgulewskiej; Pani Hanna Suszyńska przygotowała wraz z młodzieżą łamigłówki matematyczne; Pani Danuta Kaszlej promowała prezentację poświęconą Klubowi Historycznemu im. Armii Krajowej; Pan Tomasz Choroszewski opiekował się zajęciami grupy teatralno-kabaretowej ANTRAKT; Pan Grzegorz Gołaszewski skupił się na matematyce w literaturze.

Ten niezwykle wymagający logistycznie event został przygotowany przez całą naszą społeczność szkolną. Dużą rolę odegrał tu Zarząd Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie naszego Liceum biorący udział w Dniach Otwartych jako przewodnicy, dekoratorzy, przygotowujący i prowadzący lekcje dla gimnazjalistów, zespół muzyczny, dźwiękowcy i wielu innych poświęcili swój czas, talent i co najważniejsze uśmiech, by tym wyrazić swój szacunek i zaufanie dla szkoły, którą wybrali!

b_150_100_16777215_00_IMAGES_2016DniOtwarte_1.jpg b_150_100_16777215_00_IMAGES_2016DniOtwarte_2.jpg b_150_100_16777215_00_IMAGES_2016DniOtwarte_3.jpg

b_150_100_16777215_00_IMAGES_2016DniOtwarte_4.jpg b_150_100_16777215_00_IMAGES_2016DniOtwarte_5.jpg b_150_100_16777215_00_IMAGES_2016DniOtwarte_6.jpg

b_150_100_16777215_00_IMAGES_2016DniOtwarte_7.jpg b_150_100_16777215_00_IMAGES_2016DniOtwarte_8.jpg b_150_100_16777215_00_IMAGES_2016DniOtwarte_9.jpg

Fotografie z uroczystości wykonał na nasze zaproszenie wieloletni przyjaciel szkoły -Pan Jerzy Lech.
Wszystkie zdjęcia z Dni Otwartych w naszym Liceum dostępne są do obejrzenia pod adresem: http://2-lo-zdjecia-klasowe.strefa.pl/

Zespół ds. Promocji Szkoły