Stypendia Starosty Augustowskiego

O wiele lepiej jest odważyć się na osiąganie wielkich celów, radować się dużymi sukcesami, nawet jeżeli na drodze do tego poniesiemy wiele porażek, niż ustawić się w szeregu niewymagających wiele od siebie ludzi. Ludzi, którzy nigdy nie doznają ani wielkich radości, ani wielkich porażek, ponieważ żyją w szarej strefie, w której ani porażek, ani zwycięstw nie ma. Słowa Theodora Roosevelta stały się hasłem przewodnim niezwykle podniosłej uroczystości, która 6 kwietnia 2016 roku miała miejsce w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie. Najlepsi uczniowie tej szkoły otrzymali stypendia Starosty Augustowskiego za wyniki w nauce oraz sporcie. Są one wręczane corocznie osobom z najwyższą średnią ocen oraz najwybitniejszym sportowcom – członkom kadry narodowej. W tym roku otrzymali je:

Daria Trocka (klasa I a) – stypendium Starosty Augustowskiego za wyniki w nauce (średnia ocen na koniec I semestru 5,94)

Klaudia Paszkowska (klasa II c) – stypendium Starosty Augustowskiego za wyniki w nauce (średnia ocen na koniec I semestru 5,56)

Zuzanna Polkowska (klasa I a) – stypendium Starosty Augustowskiego za wyniki w sporcie (narciarstwo wodne; sukcesy w 2015 roku: II miejsce na Mistrzostwach Europy drużynowo, I miejsce w skokach za wyciągiem na Mistrzostwach Polski, II miejsce w slalomie na Mistrzostwach Polski za wyciągiem, II miejsce w figurach na Mistrzostwach Polski za wyciągiem, I miejsce w skokach na Mistrzostwach Polski za łódką oraz II miejsce w slalomie na Mistrzostwach Polski za łódką)

Adam Kawka (klasa III b) – stypendium Starosty Augustowskiego za wyniki w sporcie (karate; sukcesy w 2015 roku: III miejsce na  Mistrzostwach Europy w kategorii junior 65 kg, II miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (18 – 21 lat) w kategorii 65 kg)

Michał Koszycki (klasa II b) – stypendium Starosty Augustowskiego za wyniki w sporcie (karate; sukcesy w 2015 roku: I miejsce na Mistrzostwach Polski w kumite w Wieliczce, I miejsce w Pucharze Europy w kumite w Katowicach, IV miejsce w Pucharze Świata w kumite w Brazylii oraz IV miejsce na Mistrzostwach Świata w kumite w Japonii)

Konrad Zawadzki (klasa I b) – (narciarstwo wodne; sukcesy w 2015 roku: I miejsce na Mistrzostwach Europy w skokach w kategorii U-15, I miejsce na Mistrzostwach Europy w slalomie w kategorii U-15, rekordzista Polski w skokach za wyciągiem w kategorii U-15 – 46,7 metra, III miejsce na Mistrzostwach Europy w skokach w kategorii U-19)

Stypendia „najlepszym z najlepszych” wręczali: Pani Katarzyna Beata Sturgulewska – Wicestarosta Augustowski, Pani Bożenna Kondracka – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Augustowie oraz Pani Barbara Koronkiewicz – Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice nagrodzonych uczniów.

Pani Katarzyna Beata Sturgulewska nie kryła swojej radości z możliwości uczestniczenia w tak niezwykłej uroczystości, wyraziła także słowa uznania wszystkim nagrodzonym, doceniając ich trud wkładany w osiąganie tak ogromnych sukcesów. Dumy z podopiecznych nie kryła również Pani Barbara Koronkiewicz, która przyznała, że sprawowanie funkcji dyrektora w szkole, w której uczy się tak wielu znakomitych uczniów, jest ogromną przyjemnością. Podkreśliła, iż do II LO w Augustowie uczęszcza wyjątkowo zdolna młodzież, zaś dzisiejsze odznaczenia są ogromną nobilitacją dla całej społeczności. Podziękowała stypendystom, rodzicom, nauczycielom, trenerom oraz Starostwu Powiatowemu w Augustowie za wspieranie uzdolnionych uczniów i mobilizowanie tym samym wszystkich do jeszcze większego wysiłku.

Na zakończenie uroczystości grupa teatralno – kabaretowa „Antrakt” (pod opieką Pana Tomasza Choroszewskiego) podzieliła się z zebranymi krótką refleksją poetycką opartą na słowach „Ody do sportu” Pierra de Coubertina. Spektakl przygotowali: Julita Bożewicz (klasa II a), Oliwia Prawdzik (klasa II a), Wiktoria Nikolopoulou (klasa II b), Patrycja Olizarowicz (klasa I a), Justyna Bronakowska (klasa II a), Weronika Zyskowska (klasa II a), Klaudia Judycka (klasa II b), Paulina Prostko (klasa III c), Robert Baranowski (klasa II b), Mikołaj Litwińczuk (klasa II b), Radosław Harasim (klasa II c), Mikołaj Jonik (klasa II b) i Michał Zaniewski (klasa II b). Ozdobą był występ szkolnego zespołu wokalno – instrumentalnego, który brawurowo wykonał piosenki „Hot stuff” oraz „Another brick in the wall”. W skład grupy wchodzą: Patryk Urban – klasa I d, Wojciech Czarniecki, Mikołaj Jonik, Jakub Milewski, Kamil Wielgat, Mikołaj Litwińczuk – wszyscy z klasy II b. Warto dodać, że chłopcy są tegorocznymi laureatami XI Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!