Co o naszej szkole mówi Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych?

14 stycznia ukazał się Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2016. W zestawieniu znalazły się trzy augustowskie szkoły: ACE, II LO, I LO. Jednak tylko dwie z nich, biorąc pod uwagę kolejne edycje rankingu, z roku na rok plasują się na coraz wyższych miejscach: Technikum nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego w Augustowskim Centrum Edukacyjnym zyskało tytuł honorowy „Złotej” Szkoły 2016 i II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie zdobyło tytuł honorowy „Brązowej” Szkoły 2016. I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza w tegorocznym rankingu utraciło przyznany mu w 2015 roku tytuł „Srebrnej” Szkoły 2015, plasując się w przedziale szkół „Brązowych”.

Warto podkreślić, że portal Perspektywy przygotował także Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2016 i Ranking Szkół Olimpijskich 2016. W Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących 2016 nie znalazło się żadne z dwóch augustowskich liceów, natomiast w Rankingu Szkół Olimpijskich 2016 tylko II LO im. Polonii i Polaków na Świecie na miejscu 190. Zważywszy, iż rankingowi poddanych zostało 2291 liceów ogólnokształcących jest to sukces niebywały. II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie to szkoła, w której warto się uczyć, bo stosowane w niej formy i sposoby pracy z uczniami przekładają się na wymierne sukcesy, które także podkreśla tegoroczny ranking Perspektyw.

Zdobycie miejsca w czołówce w ogólnopolskim rankingu to duże wyróżnienie dla II Liceum Ogólnokształcącego. Jest to również potwierdzenie ustawicznego rozwoju tej szkoły. Gratulacje Uczniom i Nauczycielom! (bk)